fbpx
Arama sonuçlarınız

NEDEN “0” EV ALMALIYIZ?

tarafından gönderildi M. Negm üzerinde 8 Eylül 2022
0

Sifir “0” ev almanın avantajıİkinci el mülk alırken mülkün orjinal fiyatı belirtilmez.

Örneğin; Türkiye’de dört milyon tl fiyatla ikinci el bir mülk satın alırsanız. Faturasında yaklaşık olarak üç milyon lira yazacaktır.

Sebebi ise satıcı vergiden muaf olabilmek için. mülkün fiyatını her zaman düşük gösterir.

Sadece satıcı eğer mülkün 5 yıllık sahibi ve kimseye satmadıysa vergiden muaf olur. ve mülkün orijinal fiyatını vergi ödemeden belgelendirir.

Birçok alıcının favorisi “0” evler. anahtar teslim olarak da bahsedilen bu evler tüm bakım. Ve onarımları tamamlanmış bir şekilde alıcısına sunuluyor.

Sıfır daire satın alırken geliştirici garantisi kapsamında alındığı için. konutta ortaya çıkacak herhangi bir bakım onarım masrafı garanti kapsamında ise geliştirici tarafından karşılanabiliyor.

Ayrıca sıfır konut alımında en çok öne çıkan özellik olarak depreme dayanıklı konut üretimi. ilk oturum olacak olması ve modern yapı özellikleri sıralanıyor. 

İkinci el ev alırken karşılaşacağınız risklerden bazıları da şu şekilde;

Ekspertizler ikinci el evlerin raporlarını hazırlaması çok daha uzun sürerken. Ve hatalarla karşılaşırken “0” ev satın almanız durumunda hem süreyi kısaltabilir hem de ortaya çıkacak hataları minimuma indirebilirsiniz.

Aynı zamanda ikinci el ev satın alımında eğer ev daha önce kredi ile alındıysa bu kredi tapuda gözükmüyor ve bu da evinizin hala devlet tarafından rehin tutulduğunu göstermektedir ancak “0” ev satın alımınızda böyle bir riskle karşılaşmazsınız.

İkinci el ev sahipleri evlerinin değerlerini düşük gösterdikleri için. Vatandaşlık alma hususunda da problem ile karşılaşacaksınız ancak “0” ev satıcıları mülklerin orijinal değerlerini göstermek zorunda oldukları için. Eğer satın aldığınız ev vatandaşlığa uygun ise herhangi bir problem ile karşılaşmayacaksınız.

Türkiye’de yaşam hakkında daha fazla bilgi edinin.

Türkiye’de yaşam hakkında daha fazla video izleyin.

Listeleri Karşılaştır