fbpx
Arama sonuçlarınız

TÜRKİYE YATIRIM DEĞERİNİ ARTIRMADA DÜNYADA BİRİNCİ SIRADA

tarafından gönderildi M. Negm üzerinde 13 Eylül 2022
0

Türkiye 2022 yılının ilk üç ayında dairelerin yatırım değeri %110 artarak. En çok değerlenen yatırım olarak birinci sıraya yerleşti.

Türkiye, Yatırımların En Çok Değerlendiği Ülke Oldu.

Türkiye, konut sektörü fiyatlarında önemli bir artış yaşadı. Ve son iki yılda konut piyasasında büyük hareketlilik yaşayan Türkiye talebin arzdan daha ağır basması sebebiyle zirveye ulaştı. Dalgalı kur gibi etkenlerde daire fiyatlarının artmasında önemli rol oynadı.

Hem ülke içerisinde hem de uluslararası yayınlanan raporlara göre yıl. boyunca da fiyatların artacağı öngörülüyor. 

Türkiye’de Yatırımın Değeri %110 Arttı

Türkiye yayınlanan raporlar ışığında bu yılın ilk üç ayında yatırımların değeri %110. artarak dünyada birinci sırayı aldı. Yılın ilk çeyreğinde daire fiyatlarında yıllık %25.9 artışla. Çek Cumhuriyeti ikinci sırada yer alırken, %22.1 artışla. Slovakya üçüncü sırada yer aldı. 

Bununla bağlantılı olarak. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yayınlanan resmi istatistiklere göre, Türkiye genelinde konut fiyatlarındaki artış oranı bu yılın dördüncü ayında %127. beşinci ayında ise %145.5 oldu. Daire fiyatlarındaki aylık artış %12.4 olurken. Türkiye genelinde ortalama daire fiyatı 1.194.000 TL’ye ulaştı. 

Türkiye’de yaşam hakkında daha fazla bilgi edinin.

Türkiye’de yaşam hakkında daha fazla video izleyin.

Listeleri Karşılaştır