fbpx
Arama sonuçlarınız

Temmuz 2022’de Türkiye Yabancı Vatandaşlara 3939 Gayrimenkul Satışı Yapıldı

tarafından gönderildi M. Negm üzerinde 5 Eylül 2022
0

2022 yılının Temmuz ayında Türkiye Cumhuriyeti’nde yabancı vatandaşlara 3939 gayrimenkul satışı gerçekleşti. Geçtiğimiz 7 ay içerisinde ise 40 bini geçkin sayıda yabancı vatandaş Türkiye’de gayrimenkul sahibi oldu. Bu satışların büyük bir çoğunluğu Rus vatandaşlara yapıldı. Rus vatandaşlarının ardından Türkiye’de en çok gayrimenkul sahibi olan yabancı vatandaşlar sırasıyla İran, Irak ve Kazakistan oldu.

Rus Vatandaşları Türkiye’ye Hayran

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan istatistiklere göre Türkiye’den en çok gayrimenkul satın alan vatandaşlar Rus vatandaşları. Ruslar 2022’nin Temmuz ayında 1028 gayrimenkul satın alımı ile listenin başında yer alırken, İran vatandaşları 431 gayrimenkul satın alımı ile ikinci sırada ardından ise 380 gayrimenkul satın alımı ile Iraklılar geliyor. 

Yabancı Vatandaşlar Gayrimenkul Satın Alırken En Çok Hangi İli Tercih Ediyor?

Yabancı vatandaşlar Türkiye’den gayrimenkul satın alırken İstanbul başta olmak üzere başkent Ankara ve İzmir’i tercih ediyorlar. 

NG NET REAL ESTATE olarak kazançlı yatırımın kapılarını açmaya devam ediyoruz. Sizler de binlerce yabancı vatandaş gibi Türkiye’den gayrimenkul satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Türkiye’de yaşam hakkında daha fazla bilgi edinin.

Türkiye’de yaşam hakkında daha fazla video izleyin.

Listeleri Karşılaştır