fbpx
Arama sonuçlarınız

Dünya’nın En Harika Yerlerinden Biri: İstanbul

tarafından gönderildi M. Negm üzerinde 30 Ağustos 2022
0

Dünyaca ünlü TIME Dergisi, “2022 Yılında Dünyadaki En İyi 50 Yer” listesi yayınladı. 

İstanbul, Türkiye’nin en büyüleyici şehri seçilerek, TIME Dergisinin konuğu oldu. 

36 farklı ülke içerisinden 50 şehir içeren bu liste, pandemi sonrasında başarılı ve sürdürülebilir ekonomik toparlanmayı kıstas olarak belirledi.

Listenin diğer konukları ise; Toronto, Miami, Bogota, Marsilya, Nairobi, Seul, Kuzey Kutbu Bölgesi ve Dolni Morava…

Ayrıca ilk kez bir dergi “Turkey” yerine “Türkiye” kelimesini kullandı.

Dergide İstanbul’u anlatan bölüm “Klasik Bir Yeniden Doğuş” olarak adlandırıldı. Türkiye’nin en büyülü şehri olan İstanbul, başlı başına bir rönesans yaşıyor.

TIME Dergisi, Karaköy’de açılan Galataport’un dünyanın ilk yeraltı yolcu terminali olan kruvaziyer limanı olduğunu belirtti. İstanbul’un en ünlü semtlerinden biri olan Karaköy’de yer alan bu terminal 1,7 milyar dolarlık liman yatırımının bir sonucu. Yolcu hizmetleri, mağazaların ve restoranların bulunduğu bir sahil şeridi üzerinde konumlanmakta. Dünyanın en büyük kruvaziyerlerinden olan MSC Fantasia, Viking Sky, Seabourn, Encore ve Seven Seas Explorer bu limandan kalkan ve bu limana dönen kruvaziyerlerden sadece birkaçı. Kruvaziyerlerin tekrar kalkışa geçmesi bu yıl Eylül ayında başlayacak. 

İstanbul’un ilk çağdaş sanat müzesi olan “İstanbul Modern” yeniliğin bir parçası olarak, “Pritzker” ödüllü mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan yeni binasında Karaköy’deki asıl konumuna geri dönecek. 

Atatürk Kültür Merkezi (AKM), 2008 yılında eski binasının kapatılıp yıkılmasının ardından ilk kez faaliyetlerine devam edecek. Yeniden tasarlanan bu alanda konser salonları, tiyatrolar, galeri ve kütüphane yer alıyor.

Dünya’nın en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelen İstanbul’da siz de doğru yatırımı yapmak. ve kazanç elde etmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçiniz.

Türkiye’de yaşam hakkında daha fazla bilgi edinin.

Türkiye’de yaşam hakkında daha fazla video izleyin.

Listeleri Karşılaştır